OGRZEWANIE

W naszych domkach mobilnych wyróżniamy 3 możliwe sposoby ich ogrzewania.

Pierwszą opcją jest centralne ogrzewanie, które wykorzystuje kocioł i standardowe grzejniki. To zdecydowanie najtańsza opcja, jaką możemy ogrzać nasz dom. Z naszej strony producenta domków mobilnych decydując się na tę opcję oferujemy jedynie przygotowanie pod piekarnik gazowy.

Drugim sposobem na ogrzewanie naszego domu jest ogrzewanie elektryczne. Polega na zastosowaniu grzejników elektrycznych do ogrzewania pomieszczeń oraz kotła do podgrzewania wody. To zdecydowanie najłatwiejsza, najwygodniejsza i nieco droższa opcja niż ogrzewanie gazowe.

Ostatnim wyborem, który może zapewnić ciepło w pomieszczeniach, jest ogrzewanie podłogowe. Ogrzewanie podłogowe polega na zastosowaniu systemu grzewczego w podłodze, w naszym przypadku są to wysokiej jakości maty grzewcze. Metoda ta jest bardzo wydajna, ponieważ ciepło rozprowadzane jest równomiernie po całym pomieszczeniu. Dodatkową zaletą jest możliwość ukrycia grzejników, co daje więcej przestrzeni i podnosi estetykę wnętrza. Wybierając tę ​​opcję, wymagany jest montaż wysokiej jakości paneli winylowych, odpornych na wszelkie warunki atmosferyczne, wraz z ogrzewaniem podłogowym. Takie panele znajdują się w naszej ofercie.

Oprócz każdej z tych opcji istnieje możliwość zamontowania klimatyzacji z funkcją grzania. Zaletami takiego rozwiązania jest wielofunkcyjność, dzięki której może ono zarówno ogrzewać, jak i chłodzić pomieszczenie w zależności od potrzeb.

Istnieje także możliwość przygotowania i przystosowania domu pod panele fotowoltaiczne, które wraz z ogrzewaniem elektrycznym stworzą dom w pełni energooszczędny i samowystarczalny.